„Słowo stało się Ciałem”
Czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii o Słowie, które stało się ciałem. Tę samą prawdę wyśpiewujemy w wielu naszych pięknych kolędach. Po Mszy św., podczas Adoracji Eucharystycznej podziękujemy Jezusowi za Jego Narodzenie i sakramentalną obecność wśród nas.
Trzech Króli
Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – jedno z najstarszych i najważniejszych świąt w Kościele. Modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę tego dnia wspieramy misje.
Msze św. według porządku niedzielnego.
Dzień misyjny
W naszej Archidiecezji obchodzony jest także Dzień Misyjny Służby Liturgicznej, która rozprowadza poświęcone „Kadzidło na Trzech Króli”. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone przede wszystkim na ten cel.
Krąg biblijny
Ze względu na czas kolędowy w styczniu nie będzie wtorkowych spotkań kręgu biblijnego.
Nowenna MB Nieustającej Pomocy
W środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Kolędowanie parafialne
Z tydzień – po niedzielnej Mszy św. o godz. 11:00 – Oaza Dzieci Bożych wraz z zespołem muzycznym serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na » Rodzinne kolędowanie przy szopce «. Wpatrując się w Nowonarodzonego Jezusa leżącego w żłóbki chcemy wyśpiewać Mu naszą wdzięczność i radość, że jest pośród nas.
Kolęda
Nadal docierają do nas zgłoszenie kolędowe. Jesteśmy Wam za nie bardzo wdzięczni. Oczywiście nadal można się zgłaszać. Chcemy jednak w środę zacząć już spotkania kolędowe, dlatego jutro ogłosimy plan na pierwszy tydzień. Pojawi się on także na stronie internetowej.
Polska szkoła
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły wraz ze współorganizatorami zapraszają na manifestację pod hasłem „Tak dla edukacji, nie dla deprawacji”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (12.01) o godz. 13:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Protest będzie zorganizowany w odpowiedzi na plany wprowadzenia nowego przedmiotu „edukacja zdrowotna” do polskich szkół. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach i w internecie.
Kalendarz liturgiczny
Poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego
Zmarli
śp. Jarosław Siedlecki, Halina Zaczek-Kron.