Parafia św. Kazimierza

Oficjalny serwis

Liturgia

Niedzielna i świąteczna

Porozmawiajmy

Na Forum

Koło PTTK "Królewicz"

Razem wędrujemy

Arcybractwo

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

I piątek miesiąca / czerwiec

Pierwsze litanie do Najświętszego Serca Jezusowego powstały w XVII wieku. Obecna pochodzi z wieku XIX. Jej początki wiążą się z francuskim klasztorem sióstr wizytek. Do publicznego odmawiania zatwierdził ją papież Leon XIII w dniu 2.04.1889 roku. On też dołączył do litanii akt poświęcenia rodziny ludzkiej Sercu Jezusa. Papież Pius XI dodał akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu, który nakazał odmawiać co roku w Uroczystość Serca Jezusowego.

powered by social2s

Sanktuarium loretańskie

Litania Loretańska

Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto we Włoszech od XVI w. Zatwierdzona została oficjalnie przez papieża Sykstusa V w 1587. Jej korzenie związane są z nabożeństwami odprawianymi w Domku Świętej Rodziny z Nazaretu, który został przeniesiony do Loreto przez rodzinę de Angeli w 1294 roku.

powered by social2s
św. Szymon z Lipnicy

Modlitwa w okresie epidemii

Modlimy się "w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia".

Wszyscy mamy na pewno swoje ulubione teksty. Pozwólcie, że zasugeruje Wam jeszcze kilka tekstów zaczerpniętych z liturgii Kościoła.
My księża codziennie o godz. 20.3o odmawiamy w tej intencji różaniec w kościele łącząc się z Wami modlącymi się w swoich domach.

powered by social2s

Obecni na Forum

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Back to top